muzyka akordeonowa

muzyka akordeonowa

Zabić drozda Podsumowanie rozdziału - Rozdział 18

Mayella Ewell świadczy: Zabić drozda Podsumowanie - Rozdział 18

Kolejna osoba, dla krzyżowych jest Mayella Ewell kogo standardów Ewell jest czyste 19-letnia dziewczynka. Atticus rozpoczyna pytania i skutecznie dowodzi wiele dziur w jej zeznań. Sprawa Toma Robinsona dostał uwagę całego miasta. Rachunki Mayella że nazywa Toma i poprosił go, by złamać kredens. Kiedy Tom wszedł do środka domu, nagle chwycił ją i molestował ją.

Toma Robinsona Okulawieni Left Hand

Atticus żąda Tom stanąć i pyta Mayella go zidentyfikować. Tłum wewnątrz sali widać, że lewa ręka Toma jest krótszy o 12 cali od jego prawą ręką. Ma sparaliżowana lewej ręki, co nie jest możliwe użycie do ataku. Scout wreszcie uświadamia sobie, że Tom nie może dusić i bić Mayella powodu jego niepełnosprawności fizycznej. Lewa ręka boli z gin bawełny a Tom był jeszcze chłopcem.

Mayella jest Przesłuchaniom

Podczas przesłuchania, Mayella mówi Atticusa że jej życie składa się z siedmiu pijanego ojca i rodzeństwo, którzy nie pomagają w ogóle do prac domowych. Ona nawet nie ma przyjaciół w mieście. Tom pyta Mayella dlaczego ona nie była w stanie umieścić lepszą walkę, nie krzyczeć, by obudzić innych siedmioro rodzeństwa, aby pomóc, a jak Tom mógł nawet boli ją ze swoim kalekim lewą ręką. Atticus pyta Mayella jeśli jej ojciec, Bob Ewell, był tym, który boli ją zamiast Toma. Mayella odpowiedzi z oskarżeniem, że dalsze szpilki Tom sprawy. Atticus próbuje odwołać się do sumienia Mayella tak, ona przyznaje, że nie ma gwałtu doszło tego dnia. Atticus sugeruje, że jej ojciec zadane siniaki do niej.

Psychologia i Podział Mayella za

Ku zaskoczeniu Atticus, Mayella krzyczy i wyzywa sali sądowej jako grupa tchórzy, którzy nie mogą skazać Murzyn. Ona płacze i nie chce odpowiedzieć na więcej pytań.

- autor artykułu